Wielokulturowosc
 
poniedziałek, 15 grudnia 2014
Występowała u boku tak wspaniałych artystów jak Martha Argerich, Anne-Sophie Mutter, Krystian Zimerman, Maxim Vengerov, Yuri Bashmet, Gidon Kremer. Teraz dołączy do jednego z najsłynniejszych w muzycznym świecie kwartetów smyczkowych.
czwartek, 4 grudnia 2014
Od nieznanych bądź zapomnianych utworów Mieczysława Wajnberga i Szymona Laksa po symfoniczne dzieło Piotra Czajkowskiego. W Oświęcimiu, z niezwykłym programem i pod batutą wybitnego dyrygenta Jacka Kaspszyka, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej zakończy tegoroczną odsłonę cyklu „Jeszcze polska muzyka...”.
sobota, 29 listopada 2014
Od słynnej „Symfonii pieśni żałosnych” Góreckiego po „Muzykę żałobną” Lutosławskiego i „Polymorphię” Pendereckiego. Dziś na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej niezwykłe spotkanie polskich klasyków XX-wieku z twórcami muzyki rockowej i alternatywnej.
poniedziałek, 10 listopada 2014
Nowe zjawiska w sztukach plastycznych, multimedialne wystawy, murale, video art, pokaz mody inspirowanej polskim strojem ludowym, a do tego symfoniczne koncerty z udziałem artystów z Chin oraz Polski – od 13 do 18 listopada trwać będzie trzecia edycja Festiwalu Kultury Polskiej w Pekinie.
niedziela, 9 listopada 2014
Światowe prawykonanie kompozycji „Dies Illa” Krzysztofa Pendereckiego zabrzmi dziś na Festiwalu Flamandzkim w Brukseli. Tegoroczny festiwal poświęcony został przypadającej w tym roku, 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej.
wtorek, 4 listopada 2014
Instalacje Maurycego Gomulickiego, internetowy konkurs muzyczny i filmowy, a do tego dwa wielkie koncerty w Krakowie i Trondheim – zbliżamy się do kulminacji międzynarodowego projektu „Wielokulturowość nie działa?"
piątek, 31 października 2014
Czy zamach Breivika zmienił politykę Norwegii wobec imigrantów? Dlaczego piękna idea braterstwa nie sprawdziła się w swej ojczyźnie - Francji? O wielokulturowości w Polsce i na świecie, a także o sztukach plastycznych w przestrzeniach miasta przeczytacie w najnowszym wydaniu „Beethoven Magazine”.
Wyszukaj

Ostatnie aktualności
 
Wielokulturowosc