Mistrzowskie kursy
 
poniedziałek, 29 czerwca 2015
Reprezentowana przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena pianistka Julia Kociuban znalazła się w gronie 12 pianistów zakwalifikowanych do półfinału prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie.
sobota, 27 czerwca 2015
„Emanacje” Krzysztofa Pendereckiego zabrzmią w niedzielę w finałowym koncercie Sinfonietta Festival. W koncercie, który odbędzie się 28 czerwca w Filharmonii Krakowskiej w roli dyrygenta wystąpi również sam maestro Penderecki.
piątek, 26 czerwca 2015
Paweł Mykietyn, Andrzej Chyra, Małgorzata Sikorska-Miszczuk i Mirosław Bałka. Co łączy te nazwiska. Dzisiejsza premiera opery „Czarodziejska góra” na poznańskim festiwalu Malta.
środa, 24 czerwca 2015
18 czerwca, na walnym zgromadzeniu Związku Kompozytorów Polskich, z okazji 70-lecia ZKP, Krzysztof Penderecki otrzymał pierwszy w historii tytuł honorowego prezesa Związku Kompozytorów Polskich.
niedziela, 21 czerwca 2015
Była dyrektor Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena, a obecnie Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Kultury i Promocji Miasta Magdalena Sroka wygrała konkurs na stanowisko dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Gratulujemy!
czwartek, 11 czerwca 2015
Koncert fortepianowy e-mol Fryderyka Chopina oraz „Krzesany” Wojciecha Kilara zabrzmią podczas Igrzysk Europejskich w Baku. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena i Polski Komitet Olimpijski.
środa, 10 czerwca 2015
Konferencja naukowa, międzynarodowy konkurs muzyczny i filmowy, dwa wielkie koncerty w Krakowie i norweskim Trondheim, a także instalacje artystyczne w przestrzeni Krakowa – tak, w telegraficznym skrócie przebiegał zakończony właśnie dwuletni projekt „Wielokulturowość nie działa?"
Wyszukaj

Ostatnie aktualności
Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena
 
Wielokulturowosc