Mistrzowskie kursy
 
czwartek, 26 marca 2015
Od najmłodszych, choć podbijających już międzynarodowe sceny artystów z Krakowa, po światową gwiazdę – szósty dzień Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie należeć będzie do wirtuozów fortepianu.
środa, 25 marca 2015
Ciesząca się opinią jednego z najciekawszych zespołów orkiestrowych świata Czeska Filharmonia oraz odznaczony przez królową Elżbietę tytułem komandora Orderu Imperium Brytyjskiego Jiří Bělohlávek zakończą jutro (26 marca) krakowską odsłonę Festiwalu Beethovenowskiego.
środa, 25 marca 2015
Premiera programu „Rejs Bałtykiem” orkiestry Baltic Sea Youth Philharmonic, a także recital fortepianowy prof. Borisa Bermana z Yale School of Music – to kolejne wydarzenia 19. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie.
wtorek, 24 marca 2015
Uznana przez Krzysztofa Pendereckiego jedną z najwybitniejszych skrzypaczek naszych czasów Koreanka Ju-Young Baek oraz mianowana Orkiestrą Kameralną na rzecz Pokoju UNESCO Korean Chamber Orchestra zagrają na 19. Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena.
wtorek, 24 marca 2015
„Puccini, włoskie bel canto, a teraz Mascagni - to prawdziwy miód na moje serce” - wyznaje w wywiadzie dla „Beethoven Magazine” sopranistka Ewa Vesin. 19. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena w Warszawie poświęci Pietro Mascagniemu wyjątkowy koncert oraz wykład z okazji 70 rocznicy jego śmierci.
poniedziałek, 23 marca 2015
Ciesząca się opinią jednego z najciekawszych zespołów orkiestrowych świata Czeska Filharmonia, odznaczony przez królową Elżbietę tytułem komandora Orderu Imperium Brytyjskiego Jiří Bělohlávek oraz wybitny interpretator muzyki Beethovena Rudolf Buchbinder będą bohaterami drugiego dnia Festiwalu.
sobota, 21 marca 2015
„Moja twórczość jest jak wino: im bardziej się starzeje tym staje się lepsze. Ale publiczność nie jest jeszcze gotowa na tę nowoczesność muzyki i nie rozumie tego, co chciałem zrobić” - mawiał włoski mistrz opery Pietro Mascagni. 19. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena poświęci temu twórcy ...
Wyszukaj

Ostatnie aktualności
 
Wielokulturowosc