środa, 19 sierpnia 2015
Śpiewacy Piotr Beczała, Artur Ruciński, Tomasz Konieczny i debiutująca na operowych scenach, młodziutka Adriana Ferfecka triumfują w programie najsłynniejszego w Europie festiwalu muzyki i teatru - Salzburger Festspiele - pisze Jacek Marczyński („Rzeczpospolita”).
poniedziałek, 10 sierpnia 2015
Po raz kolejny znakomita polska skrzypaczka Agata Szymczewska weźmie udział w prawykonaniu kompozycji pisanej specjalnie dla niej. Cykl muzycznych premier odbywa się w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca we wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
czwartek, 6 sierpnia 2015
Sukcesy spłynęły na nią jak z rogu obfitości: seria koncertów w Stanach Zjednoczonych, Anglii i Francji, praca w Paryżu w orkiestrze Radio France. Polska dyrygentka Marzena Diakun stoi u progu światowej kariery – pisze w magazynie „Gazety Wyborczej” „Wysokie Obcasy” Anna S. Dębowska.
wtorek, 21 lipca 2015
Impresariat Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena rozpoczyna współpracę z niezwykłym polskim pianistą Konradem Skolarskim, laureatem nagrody DIAPASON ,,5” w 2012 roku.
wtorek, 21 lipca 2015
W odstępie ponad trzydziestu lat Wojciech Kilar i Krzysztof Penderecki opracowali średniowieczny hymn pochwalny „Te Deum”. Dwie wersje, dwa pomysły muzyczne, dwa różne światy – tak zakończyła się 11. edycja Festiwalu Muzyki Polskiej w Krakowie.
poniedziałek, 20 lipca 2015
Koncert fletowy Pendereckiego, prezentowana po raz pierwszy w Krakowie IV Symfonia Weinberga, a także „Romeo i Julia” Czajkowskiego – 23 lipca Orkiestra Akademii Beethovenowskiej zaprasza na kolejną odsłonę cyklu „Jeszcze polska muzyka...”. Tym razem w Krakowie!
czwartek, 16 lipca 2015
Prawykonanie Sonaty na skrzypce i fortepian młodego polskiego kompozytora, a jednocześnie cenionego skrzypka Marcina Markowicza odbędzie się w ramach Festiwalu Muzyki Polskiej i Międzynarodowego Festiwalu Muzyki EMANACJE. Gwiazdą obu wydarzeń będzie Agata Szymczewska.
Wyszukaj

Ostatnie aktualności
Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena
 
Wielokulturowosc