Mistrzowskie kursy
 
czwartek, 5 marca 2015
Znamy już listę nominowanych do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej Fryderyki 2015. W kategorii muzyka poważna aż dwie nominacje otrzymał album „A Tribute to Krzysztof Penderecki” zarejestrowany podczas jubileuszowego Festiwalu Krzysztofa Pendereckiego.
środa, 4 marca 2015
Reedycja „Physical Graffiti” po 40 latach od premiery zajęła pierwsze miejsce na brytyjskiej liście przebojów. Komentując wyjątkowe brzmienie albumu, Jimmy Page powiedział magazynowi „Rolling Stone", że zgrywając partie gitar, inspirował się muzyką Krzysztofa Pendereckiego – pisze Jacek Cieślak w ...
wtorek, 3 marca 2015
Znakomici dyrygenci, wybitni soliści, wspaniałe orkiestry z Europy i świata, a w programie nie tylko dobrze znana klasyka, ale również muzyczne odkrycia i premiery - 22 marca rozpocznie się 19. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, jedno z największych i najważniejszych wydarzeń muzycznych w naszym kraju.
niedziela, 1 marca 2015
Muzyczny świat celebruje 205 rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. W Filharmonii Narodowej w Warszawie zagra Dang Thai Son - zwycięzca Konkursu Chopinowskiego z 1980 r. Muzyka naszego wielkiego romantyka rozbrzmiewać także będzie na antenie Programu 2 Polskiego Radia.
środa, 25 lutego 2015
Mroczne sekrety, poruszający dramat, wspaniała muzyka, a za pulpitem dyrygenckim sir Andrew Davis. W Chicago odbyła się premiera opery „Pasażerka” Mieczysława Wajnberga.
poniedziałek, 23 lutego 2015
– Jak się tu znalazłem? Nakręciłem czarno-biały film o potrzebie ciszy, wycofania się ze świata i kontemplacji, a teraz jestem tu - w epicentrum hałasu i uwagi świata. Życie jest pełne niespodzianek – powiedział Paweł Pawlikowski, reżyser „Idy”, odbierając najważniejszą statuetkę w branży filmowej.
sobota, 21 lutego 2015
Informujemy, że z przyczyn osobistych chiński pianista Li Yundi zmuszony był odwołać swój występ na 19. Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie.
Wyszukaj

Ostatnie aktualności
 
Wielokulturowosc