czwartek, 11 lutego 2016
„Beethoven i nowe drogi” to przewodnia myśl 20. edycji Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena, który odbędzie się w dniach 12-25 marca 2016 r. w Warszawie. Jego bohaterami będą najjaśniejsze gwiazdy światowej klasyki.
czwartek, 11 lutego 2016
Wyjątkowo zapowiada się specjalny koncert Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. Jego bohaterem będzie jeden z czołowych europejskich dyrygentów Michaił Jurowski oraz reprezentowany przez Stowarzyszeni im. Ludwiga van Beethovena pianista Konrad Skolarski.
czwartek, 4 lutego 2016
Reprezentowana przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena skrzypaczka Marta Kowalczyk laureatką nagrody Bow Prize ufundowanej przez J&A Beare. Absolwentka Królewskiej Akademii Muzycznej otrzymała smyczek, specjalnie wykonany przez Dereka Wilsona.
niedziela, 31 stycznia 2016
Sukces polskiej muzyki w Los Angeles. Dzieła Krzysztofa Pendereckiego, Krzysztofa Meyera, Agaty Zubel, Pawła Mykietyna, Pawła Szymańskiego zabrzmiały w fantastycznym wykonaniu orkiestry Los Angeles Philharmonic pod dyrekcją Łukasza Borowicza.
środa, 20 stycznia 2016
Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena poszukuje wolontariuszy do pomocy przy zbliżającym się 20. Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Szukamy wolontariuszy do pomocy zarówno przy festiwalowych wydarzeniach odbywających się w Warszawie jak też w Krakowie. Zainteresowanych prosimy o przesłanie CV na adres: ...
niedziela, 17 stycznia 2016
Ennio Morricone w Hali Stulecia, David Gilmour na placu Wolności, tysiące muzyków na Stadionie Wrocław podczas „Nocy z Carmen”, najwięksi twórcy światowego teatru, gwiazdy kina, najsłynniejsi architekci i znakomici pisarze – to tylko niektóre z wydarzeń ESK 2016 we Wrocławiu.
środa, 13 stycznia 2016
Paszporty „Polityki” rozdane! Wśród nagrodzonych jest Tymek Borowski, z którym Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena miało przyjemność wielokrotnie współpracować, m.in. przy realizacji projektu „Wielokulturowość nie działa?” czy Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Gratulujemy!
Wyszukaj

Ostatnie aktualności
Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena
 
Wielokulturowosc