Mistrzowskie kursy
 
wtorek, 27 stycznia 2015
Uroczystym koncertem w Trondheim zakończy się 29 stycznia projekt „Wielokulturowość nie działa?". Na scenie Olavshallen Concert Hall zagra Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą maestro Jacka Kaspszyka.
sobota, 24 stycznia 2015
W przeddzień amerykańskiego tournée z Szymanowski Quartet Agata Szymczewska będzie bohaterką Seoul International Music Festival. Znakomita polska skrzypaczka wystąpi tam z Ensemble OPUS.
piątek, 23 stycznia 2015
Uroczystym koncertem słynnej Trondheim Symfoniorkester wieńczymy dziś w Centrum Kongresowym ICE Kraków międzynarodowy projekt „Wielokulturowość nie działa?". Ale to nie zupełnie koniec, za tydzień nasi krakowscy artyści powtórzą ten program w norweskim Trondheim.
piątek, 16 stycznia 2015
Pod batutą znakomitego izraelskiego dyrygenta Noama Zura Orkiestra Symfoniczna i Chór Mieszany Filharmonii Łódzkiej zaprezentują dzieła Ravela, Schumanna i Ruttera.
piątek, 16 stycznia 2015
Cztery oscarowe nominacje zdobyły trzy polskie filmy: fabularna „Ida” oraz krótkometrażowe dokumenty „Joanna” i „Nasza klątwa”. Czy zatriumfują? Dowiemy się pod koniec lutego.
piątek, 9 stycznia 2015
Słynna Trondheim Symphony Orchestra w Krakowie, a w jej norweskiej siedzibie krakowska Orkiestra Akademii Beethovenowskiej. W programie zaś zwycięskie utwory międzynarodowego konkursu muzycznego i filmowego. Zbliża się wielki finał projektu „Wielokulturowość nie działa?”
piątek, 9 stycznia 2015
Tragiczne wydarzenia w Paryżu skłaniają do tej samej refleksji: "Wielokulturowość nie działa?". Na pewno nie tak, jakbyśmy tego chcieli - pisze Andrzej Giza, dyrektor Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena.
Wyszukaj

Ostatnie aktualności
 
Wielokulturowosc