Wielokulturowosc
 
poniedziałek, 10 listopada 2014
Nowe zjawiska w sztukach plastycznych, multimedialne wystawy, murale, video art, pokaz mody inspirowanej polskim strojem ludowym, a do tego symfoniczne koncerty z udziałem artystów z Chin oraz Polski – od 13 do 18 listopada trwać będzie trzecia edycja Festiwalu Kultury Polskiej w Pekinie.
niedziela, 9 listopada 2014
Światowe prawykonanie kompozycji „Dies Illa” Krzysztofa Pendereckiego zabrzmi dziś na Festiwalu Flamandzkim w Brukseli. Tegoroczny festiwal poświęcony został przypadającej w tym roku, 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej.
wtorek, 4 listopada 2014
Instalacje Maurycego Gomulickiego, internetowy konkurs muzyczny i filmowy, a do tego dwa wielkie koncerty w Krakowie i Trondheim – zbliżamy się do kulminacji międzynarodowego projektu „Wielokulturowość nie działa?"
piątek, 31 października 2014
Czy zamach Breivika zmienił politykę Norwegii wobec imigrantów? Dlaczego piękna idea braterstwa nie sprawdziła się w swej ojczyźnie - Francji? O wielokulturowości w Polsce i na świecie, a także o sztukach plastycznych w przestrzeniach miasta przeczytacie w najnowszym wydaniu „Beethoven Magazine”.
poniedziałek, 27 października 2014
Istnieje dokładnie od 20 lat, a swe powstanie zawdzięcza między innymi Elżbiecie i Krzysztofowi Pendereckim. 23 listopada Sifonietta Cracovia świętować będzie urodziny swoje, a także maestro Pendereckiego. Jednocześnie po raz pierwszy wystąpi w Krakowie pod batutą swego nowego dyrektora Jurka Dybała.
poniedziałek, 20 października 2014
Najpierw w Koncercie skrzypcowym Maxa Brucha z Orchestra of the Swan, następnie w solowym recitalu z dziełami Bacha, Schnittkego, Beethovena, Szymanowskiego i Wieniawskiego. Znakomita młoda polska skrzypaczka Agata Szymczewska jest jedną z gwiazd angielskiego Two Moors Festival.
środa, 15 października 2014
Tworzy i wystawia od ponad 35 lat, a jego prace wywołują silne poczucie czasu i miejsca - tak mocne, jak poczucie przemijania i ulotności. Autorska wystawa brytyjskiego rysownika i malarza Roya Pickeringa po raz pierwszy w Polsce!
Wyszukaj

Ostatnie aktualności
 
Wielokulturowosc