Wielokulturowosc
 
piątek, 31 października 2014
Czy zamach Breivika zmienił politykę Norwegii wobec imigrantów? Dlaczego piękna idea braterstwa nie sprawdziła się w swej ojczyźnie - Francji? O wielokulturowości w Polsce i na świecie, a także o sztukach plastycznych w przestrzeniach miasta przeczytacie w najnowszym wydaniu „Beethoven Magazine”.
poniedziałek, 27 października 2014
Istnieje dokładnie od 20 lat, a swe powstanie zawdzięcza między innymi Elżbiecie i Krzysztofowi Pendereckim. 23 listopada Sifonietta Cracovia świętować będzie urodziny swoje, a także maestro Pendereckiego. Jednocześnie po raz pierwszy wystąpi w Krakowie pod batutą swego nowego dyrektora Jurka Dybała.
poniedziałek, 20 października 2014
Najpierw w Koncercie skrzypcowym Maxa Brucha z Orchestra of the Swan, następnie w solowym recitalu z dziełami Bacha, Schnittkego, Beethovena, Szymanowskiego i Wieniawskiego. Znakomita młoda polska skrzypaczka Agata Szymczewska jest jedną z gwiazd angielskiego Two Moors Festival.
środa, 15 października 2014
Tworzy i wystawia od ponad 35 lat, a jego prace wywołują silne poczucie czasu i miejsca - tak mocne, jak poczucie przemijania i ulotności. Autorska wystawa brytyjskiego rysownika i malarza Roya Pickeringa po raz pierwszy w Polsce!
wtorek, 7 października 2014
Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena zaprasza na spektakle opery dla dzieci zatytułowanej Myszki i wojna czyli o dzielnym Albercie i żółtym serze. Autorem libretta i muzyki jest amerykański kompozytor, trzykrotnie nominowany do nagrody Grammy, David Chesky.
piątek, 3 października 2014
W dniach 3-12 października we Wrocławiu odbędzie się wielki festiwal muzyki współczesnej ISCM World Music Days 2014. ISCM World Music Days to festiwal muzyki współczesnej powołany do życia przez Międzynarodowe Towarzystwo Muzyki Współczesnej (International Society for Contemporary Music).
wtorek, 23 września 2014
Miło nam poinformować, że Sergey Smbatyan odniósł wielki sukces podczas debiutu z Deutsche Symphony Orchestra, który odbył się 21 sierpnia w Berlinie. Serdecznie gratulujemy artyście. Sergey Smbatyan wystąpi w przyszłym roku wraz ze swoją orkiestrą State Youth Orchestra of Armenia podczas Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga ...
Wyszukaj

Ostatnie aktualności
 
Wielokulturowosc