czwartek, 25 sierpnia 2016
Światowej sławy wirtuoz trąbki Gábor Boldoczki oraz Sinfonietta Cracovia pod dyrekcją Jurka Dybała zagrają na scenie słynnej wiedeńskiej sceny Konzerthaus. W programie m.in. wiedeńska premiera Koncertu na trąbkę Krzysztofa Pendereckiego. 
wtorek, 23 sierpnia 2016
Niemieccy i austriaccy kompozytorzy zajęli osiem czołowych miejsc w dziesiątce wybranej przez wybitnych dyrygentów dla magazynu BBC Music. Na pierwszym miejscu Beethoven i jego III Symfonia.
czwartek, 18 sierpnia 2016
Tradycją Festiwalu „Chopin i jego Europa” są koncerty chopinowskie „Przed sercem kompozytora” w Bazylice św. Krzyża w Warszawie. Tam bowiem wmurowane zostało serce naszego wielkiego romantyka.
niedziela, 14 sierpnia 2016
Najznamienitsze gwiazdy świata muzyki, w tym laureaci ubiegłorocznej edycji Konkursu Chopinowskiego - 15 sierpnia w Warszawie rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal „Chopin i jego Europa”. W tym roku pod hasłem „Z ziemi włoskiej do Polski – od Mozarta do Belliniego”.
wtorek, 9 sierpnia 2016
„Missą solemnis" Ludwiga van Beethovena światowej sławy dyrygent Nikolaus Harnoncourt pożegnał się ze światem. Nazywany „papieżem odrodzenia muzyki barokowej” artysta miał 86 lat. 
wtorek, 2 sierpnia 2016
Zwycięzca zeszłorocznego Konkursu Chopinowskiego Seong-Jin Cho, najwyżej oceniony Polak Szymon Nehring, a także Eugen Indjic, Denis Kozhukhin, Vadim Kholodenko czy Christian Zacharias - 5 sierpnia rozpoczyna się 71. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju.
środa, 13 lipca 2016
Mający ponad stuletnią tradycję prestiżowy BBC Proms Festival to jeden z największych i najbogatszych programowo festiwali muzyki klasycznej na świecie. Tegoroczna edycja rozpoczyna się już 15 lipca i potrwa 10 września. 
Wyszukaj

Ostatnie aktualności
Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena
 
Wielokulturowosc